עזרה ראשונהshutterstock_384961696

תחושת כאב כללית בשיניים

בימים הראשונים לאחר הרכבתו של מכשור אורתודונטי צפוייה תחושה של לחץ כללי או אף כאב קל בשיניים. תתכן רגישות בעת נגיסה של מזונות קשים שתמשך בין 3-5 ימים.

כדי להקל על תחושת האי נוחות ניתן לבצע שטיפות פה עם מי מלח (כוס מים פושרים וכפית מלח) מספר פעמים ביום.

ניתן לצרוך כלכלה רכה בימים הראשונים שלאחר הרכבת המכשור.

במידת הצורך ניתן ליטול כדור נגד כאבים כדוגמת אקמול או אדוויל.

יתכן גירוי של השפתיים והלחיים שעשוי להציק בשבוע-שבועיים הראשונים לאחר הדבקה של סמכים אורתודונטיים. גירוי זה נפסק היות והרקמות מתקשחות ומסתגלות למכשור.

ניתן לכסות בשעווה את הסמכים המציקים- שעווה מיוחדת תסופק לך במרפאה.

רסן

טיפול ברסן עלול להיות מלווה לעיתים באי נוחות. למרבה ההפתעה אי הנוחות נגרמת דווקא עקב אי לבישה מספקת של הרסן. יש להקפיד ללבוש את הרסן כפי שהונחת ע"י הרופאה.

אם מופיע כיפוף בזרועות הרסן יש לפנות למרפאה לתיקון הכיפוף ולא ללבוש אותו עד שיתוקן או שיוחלף.

מכשיר דוקר

ניתן להניח שעווה יעודית שתקבל במרפאה על מכשור דוקר או מפריע, עד לביקור הבא במרפאה.

סמך אורתודונטי משוחרר

אם סמך השתחרר אולם הוא עדיין קשור לחוט המתכת, יש להשאירו במקום ולהניח עליו שעווה במידת הצורך.

 חוט משוחרר

עד ההגעה למרפאה ניתן לנסות ולהחזיר בעצמך את החוט למקום. ניתן לצפות בשעווה קצה רופף. כמוצא אחרון ניתן לחתוך בזהירות את החוט מאחורי השן האחרונה שאליה הוא קשור באמצעות קוצץ ציפורניים, ולכסות בשעווה את קצה החוט הנותר אם קיימת איזושהי אי נוחות.

 חוט דוקר

ניתן להשתמש במחק נקי של עפרון כדי לדחוף את הקצה הדוקר הרחק מהרקמה. ניתן לכסות בשעווה את הקצה הדוקר.

אשמח לענות על כל שאלה בטלפון 052-2726927

 

When searching for essay help with essay illustrations, you're risking far more than just your cash. You're risking your academic future as well, if you make the essaywriter wrong choice. Many students make the mistake of merely telling the teacher what they wish to write, without taking into consideration what kind of essay will be needed for their program. This is a significant error which leads to students receiving poor grades, and in some cases, the teacher may even be unable to teach the course the following semester. When you select essay help from article writers who specialize in essay topics, you can rest assured that your essay will be written in a manner that will get it appearing on the school nighttime.