כיצד לבחור אורתודונט?

טיפול אורתודונטי הינו טיפול מורכב העלול להימשך זמן לא מבוטל. תוצאות הטיפול הינן בעלות השלכות אסתטיות, תפקודיות ובריאותיות מרחיקות לכת על יעילות הלעיסה, איכות הדיבור, גדילת הלסתות ובריאות השיניים – ועל כן הינו בעל השפעה מכרעת על איכות החיים של המטופל.רשיון מומחה - מתוקן

תוצאות טיפול מיטביות וחיוך מושלם מחייבים היכרות מעמיקה עם מערכת הלעיסה על כל היבטיה – עצמות, שרירים, שיניים ויחסי הגומלין ביניהם –  ומכאן החשיבות לבצע את יישור השיניים אצל מומחה ליישור שיניים ולסתות (אורתודונט).

מומחה ליישור שיניים ולסתות הינו רופא שיניים בעל רישיון תקף לעסוק ברפואת שיניים במדינת ישראל, שהשלים תוכנית התמחות באורתודונטיה במוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה המדעית של ההסתדרות לרפואת שיניים (הר"ש) ועבר בהצלחה את בחינות המומחיות מטעם משרד הבריאות.

כל מומחה באחד מתחומי רפואת השיניים במדינת ישראל נושא תעודה מטעם משרד הבריאות ומטעם המועצה המדעית של הר"ש המעידה על היותו מומחה וכן מספר תעודת מומחה. הרשימה המלאה של המומחים באורתודונטיה מופיעה באתר האגודה האורתודונטית בישראל.

בעיה רפואית סבוכה תטופל תמיד ע"י רופא מומחה ולא על ידי רופא המשפחה, כך גם הטיפול האורתודונטי, הטומן בחובו השפעות מרחיקות לכת על האסתטיקה, התפקוד והבריאות של המטופל – יבוצע אך ורק ע"י רופא מומחה באורתודונטיה.

דעה נוספת:

מומחים שונים באורתודונטיה מיישמים גישות טיפוליות שונות, ולכן קיים יתרון בקבלת חוות דעת נוספת דעת על מנת לבחון מהי האפשרות הטיפולית המתאימה לך ביותר. יש לבחון את גישות הטיפול המוצעות, המכשור האורתודונטי בו ייעשה שימוש, משך הטיפול ועלותו הכוללת.

טיפול אורתודונטי מלא נמשך 2-3 שנים בממוצע , ועל כן חשובה מאוד ההתרשמות האישית שלך, כמטופל, ממי שעומד לטפל בך לאורך זמן כה רב.

נקודות למחשבה:

א. האם הרופא נעים בהתנהלותו כלפיך?

ב. האם הוא סבלני כלפי השאלות והבקשות שלך?

ג. האם יוכל הרופא להתאים את פגישות הטיפול ללוח הזמנים שלך?

ד. האם תחוש/י בנוח תחת טיפולו לאורך זמן ממושך?

ה. לאורך הטיפול כולו – מי יבצע את הטיפול בפועל? האם האורתודונט עצמו או מי מעוזריו?

ו. האם הטיפול והיחס הניתן במרפאה הינו אישי, או שאת/ה מרגיש כעוד "מספר" במרפאה סואנת ועמוסה?