טיפול אורתודונטי-כירורגי משולב

טיפול אורתודונטי המשלב טיפול כירורגי בעצמות הפנים והלסתות מבוצע במצבים של ליקויים במבנה הלסתות, shutterstock_521883151בעמדת הלסתות או ביחסי הסגר ביניהן, בהפרעות סגר שונות ובמומים מולדים המערבים את אזור הפנים. בטיפול מסוג זה מעורבים האורתודונט המטפל וכירורג פה ולסתות האחראי על תכנון וביצוע החלק הכירורגי של הטיפול.

כאשר לא ניתן להגיע ליחסים הסגריים הרצויים בין הלסתות בטיפול אורתודונטי בלבד וכאשר קיימת התוויה אסתטית ותפקודית לשינוי עמדת הלסתות יוצע טיפול מסוג זה.

מתי מבוצע הטיפול הכירורגי?

טיפול כירורגי בלסתות מבוצע לרוב לאחר סיום הגדילה של הלסתות. בבנות הגדילה מסתיימת בסביבות גיל 16 ובבנים בסביבות גיל 18-21. ניתן לקבוע את מצב הגדילה באמצעות צילומי רנטגן מתאימים.

כיצד יודעים שיש צורך לשלב טיפול כירורגי בטיפול האורתודונטי?

בבדיקה האורתודונטית הראשונית ניתן להעריך את הצורך בשילוב של טיפול כירורגי לצורך השגת תוצאות הטיפול הרצויות. כחלק מן הבדיקה תופנה/י לביצוע תיק צילומים אורתודונטי הכולל בין היתר גם צילומי רנטגן של הפנים והלסתות המסייעים בקבלת ההחלטה. במידה והאורתודונט מתרשם כי קיים צורך בשילוב של טיפול כירורגי, תופנה לקבלת חוות דעת מוקדמת של כירורג פה ולסתות על מנת לתכנן את הטיפול המשולב בכללותו.

מהם השלבים של טיפול אורתודונטי-כירורגי משולב?

כאשר מתוכנן טיפול אורתוכירורגי מבוצע טיפול אורתודונטי מכין הנמשך כ-9 חודשים. בתום שלב זה מבוצע הטיפול הכירורגי תחת הרדמה כללית, לרוב במסגרת של אשפוז בן מספר ימים בבית חולים.

שבועות ספורים לאחר הטיפול הכירורגי מתחיל חלקו השני של הטיפול האורתודונטי, המיועד להשגת הסגר הרצוי שמשכו לרוב 6-12 חודשים. בתום פרק זמן זה מוסר המכשור האורתודונטי ומבוצעים קיבועים קבועים ונשלפים לשימור התוצאה שהושגה בטיפול.

מהם הסיכונים הקשורים בטיפול הכירורגי (כירורגיה אורתוגנטית)?

כירורגיה אורתוגנטית מבוצעת מזה זמן רב ובהצלחה רבה. כמו בכל ניתוח, ישנם סיכונים שונים הקשורים בניתוח הספציפי המתוכנן עבורך, אותם יסביר לך בפרוטרוט הכירורג המנתח לפני תחילת הטיפול.

מהי התועלת המושגת בטיפול אורתודונטי-כירורגי משולב?

טיפול אורתודונטי המשלב כירורגיה אורתוגנטית מאפשר השגה של תוצאות טיפול משמעותיות ביותר עבור המטופל המתאים לסוג טיפול זה – הן מבחינה תפקודית והן מבחינה אסתטית, עובדה שהיא בעלת השלכות עצומות על הביטחון העצמי ועל איכות החיים של המטופל.

אנא התקשרו אלי בכל שאלה, או כדי ללמוד יותר על טיפול אורתודונטי-כירורגי משולב.
אשמח לענות על כל שאלה או לקבוע פגישת יעוץ!