היגיינה אורלית עם קוביות

כאשר אתה עובר טיפול אורתודונטי, שמירה על ההגיינה האורלית חשובה מעין כמוה. חשיבות השמירה על ניקיון יסודי של השיניים והחניכיים קריטיים להצלחת הטיפול, ולמניעה של סיבוכים מאוחרים.

הסכנות הכרוכות בהיגיינה אורלית לקוייה

א. נזק לשיניים- הסמכים האורתודונטיים והגומיות שסביבם נוטים לצבור עליהן שאריות מזון ולכן עלולים להוות קרקע פורייה להתישבות ולהתרבות של חיידקים מזיקים. החיידקים המפרישים חומצה עלולים לגרום לפירוק חומר שן סביב הסמכים שיותיר "חורים" או כתמים לבנים סביב הסמכים לאחר הסרתם.

ב. נזק לחניכיים- היגיינה אורלית לקוייה תגרום להצטברות של פלאק ולכלוך ברקמת החניכיים דבר שיביא לדלקת חניכיים. דלקת חניכיים מתבטאת באודם, נפיחות, כאב בעת מגע בחניכיים ובשיניים ודימום מהחניכיים. דלקת חניכיים גורמת לריח רע מהפה ומעכבת את התקדמות הטיפול. דלקת חניכיים מתקדמת עלולה להביא אפילו לספיגה של עצם הלסת ולאובדן שיניים.

צחצוח יסודי של השיניים והחניכיים יאפשרו לך לעבור את הטיפול בצורה מהירה, בריאה וקלה.

יש לצחצח את השיניים והחניכיים במשחת שיניים המכילה פלואוריד 3 פעמים ביום, בוקר וערב ואחרי כל ארוחה.

הוראות הצחצוח

שלב 1– יש להניח את כל סיבי מברשת השיניים בין החניכיים לשן בזוית של ˚45. בתנועות צחצוח עדינות קדימה ואחורה יש לנקות את אזור הגבול בין החניכיים לשיניים.

שלב 2– יש לצחצח מעל ומתחת לסמכים האורתודונטיים בתנועות צחצוח עדינות.shutterstock_211283410

שלב 3– יש לצחצח היטב את המשטח הלעיסי של השיניים (משטח השן עליו אנו לועסים).

שלב 4– יש לצחצח ביסודיות את המשטחים הפנימיים של כל השיניים.

שלב 5- יש להיכנס מתחת לחוט האורתודונטי עם מברשת דקיקה בצורת מכחול ולנקות בצורה יסודית את משטחי הסמך הצידיים שאליהם מברשת השיניים לא מגיעה בצחצוח שגרתי.shutterstock_101867857

שימוש בעזרים בין שיניים

  • יש לעשות שימוש בקיסמים דנטליים מעץ כדי לנקות את האזורים שבין השיניים.
  • יש לבצע שימוש בחוט דנטלי בעל קצה מיוחד שניתן להכניס מתחת לחוט האורתודונטי ובין השיניים.shutterstock_101867869

אני מקדישה תשומת לב מיוחדת לנושא ההיגיינה האורלית והשמירה על בריאות השיניים והחניכיים, ומדריכה את המטופלים באופן סדיר ותדיר בהרגלי הצחצוח והשמירה על ההיגיינה האורלית.

לשאלות נוספות ניתן לפנות אליי בטלפון 052-2726917